aktuální nabídku najdete zde:

https://www.pesweb.cz/cz/docasky-turnov-a-okoli

ZOE

Zoe - týraná holčička hledá maximálně trpělivý, milující a obecně dokonalý domov 

* narozena 6/2022, aktuální váha okolo 20 kg 

* pravděpodobně kříženka luisiana a bulla 

* 3 x odčervená, kompletně očkovaná - Nobivac DHPPi+L4 , Nobivac KC a Nobivac Rabies, ošetřena na vnější parazity 

*není vhodná k maličkým psům, malým dětem, ke starším a bojácným kočkám, či dominantním psům

*hledáme domov pouze ve společnosti submisivního kastrovaného psa či feny , pouze v domku se zahradou, ale samozřejmě bydlení primárně doma, pokud bydlíte v bytě je větší problém s hygienou

Čím si Zoe vlastně prošla?

Holčička je u nás od 11/2022, ušli jsme velký kus práce, ale ještě je třeba mnoho trpělivosti. Je zlomená a zklamaná. Když vidím její "pokroky" nejraději bych jí dala domov u nás,  a to i ze strachu, zda najdeme natolik milující rodinu, která pochopí, že na ní se musí pouze s láskou a pomalu. Ale stále věřím, že to pravé na ní někde čeká ! 

Zoe neměla šťestí na první majitele, byla bitá za vše co udělala špatně - rozkousané věci, loužičky, exkrementy, když štěkala a pro změnu když hlídala málo.  Když chtěla utéct, majitelka se jí snažila dokopat pod auto na ulici a o pár dnů později skončila holčička u nás. 

Byla velmi zklamaná lidmi, pracujeme na tom, ale potřebuje více času. Je to moc chytrá holčička a to na jednu stranu hodně věcí i komplikuje. Nesmí se zvýšit hlas, dělat prudké pohyby, vše jen pozitivkou a rozmluvou.

 • Na začátku dělala samé neplechy, rozkousala co mohla, během 5 minut zvládne jeden pár bot, či cokoli jiného co najde, nebo si zvládne "podat" :D  - to se ale již velmi zlepšilo, bohužel ale nevím jak se bude chovat v novém prostředí 
 • velmi se bála blízkého kontaktu a nandávání obojku, nyní bez něj nechce spát. I když jí ho sundám, přinese si ho :)
 • Drápky už si občas za pamlsky nechá i ostříhat, někdy je u toho ale stále histerie,kouše kolem sebe a utíká. Což dělá i když má strach. Obecně se bojí nuceného uzkého kontaktu při ošetřování či nutné manipulaci.
 • Venku je často ješte nejistá a bázlivá k cizím lidem a z hlasitých zvuků. Jinak k lidem i jiným psům přátelská a zvídavá.
 • Je z ní tulivá a postelová holčička, která je neskutečně vnímavá, inteligentní, učenlivá a mazlivá a miloučká.  Má ovšem určité "neduhy", za které ale nemůže a je třeba na tom i nadále pracovat. 
 • První dny chtěla eliminovat veškeré zvířectvo u nás. Postupně pochopila, že králík v kleci se nejí, kočka je kámoš a se psama je vlastně i sranda. Každopádně i když je kámoška s kočkou a často vedle sebe spí, sem tam ji stejně prožene. K malým psům vhodná není, nemá stále problém vystartovat kvůli jídlu apod. Jinak je ke psům ale přátelská, hravá a ochránářská.
 • Z počáku neměla absolutně cit ani hranice ke hře s lidmi/dětmi a zkoušela, co si může dovolit. K malým dětem vhodná není. U nás je toto již v pořádku, ale jaké to bude v novém prostředí nevíme. K dětem starším 7 let.
 • Pokud cítí, že pro ní nemáte otevřenou náruč, bude vám dělat naschvály a o to větší neplechu. 
 • O samotě s jiným psem je doma už celkem hodná, štěká minimálně, nevyje, dveře nedrápe, ale pokud důkladně neschováte vše z jejího dosahu, zrovna se s tím rozlučte :D
 • Co je ale stále náš největší kámen úrazu je hygiena. Vždy když uz mám pocit, že jsme udělaly  konečne veliký pokrok, Zoe mi ukáže, že tak jednoduché to mít teda nebudu :D - Pracujeme na tom celé 3 měsíce.
 • Očividně jí bylo ubližováno nejvíce za hygienu a má potřebu vše schovat a prodloužit dobu, než to páníček najde a hlavně jí u toho nesmí nikdo vidět! Z počátku byla schopna hodit bobek a přikrýt ho polštářem z gauče atd., bobky už ale zvládáme výhradně na podložku! Čůrání je horší - každý den čůrá tam , kam nemá - do postele, na gauč, do pelíšků.. Nejde o to, že by nevydržela ven, je jedno jak často a na jak dlouho budete chodit ven, ale ona se bojí vyvenčit na vodítku a v blízkosti lidí - to je taky hlavní důvod, proč hledáme bydlení v baráčku se zahradou.  Už jsme zjistili, že když se může na zahradě schovat z dohledu lidí, udělá potřebu venku. Proto věřím, že hygiena se posune úplně jinam, až bude mít možnost zahrady každý den. Na vodítku se nám povedlo pouze párkrát  a to poprvé až po 2 měsících. Každým dnem se ale lepší. 
 • Aktuálně žije se 3 fenkami, kočkou, zakrslými králíčky a odrostlým dítětem.
 • Do nového domova půjde po podpisu adopční smlouvy s podmínkou kastrace do 3 měsíců od adopce a po uhrazení adopčního poplatku .