Nalezená / Ztracená zvířata

V případě, že se Vám ztratilo zvíře : 

Zašlete Nám na email srdcem-pro-psy@seznam.cz bližší informace o zvířeti + jeho fotografii, a také informace o okolnostech, místa a času ztráty.  Pomůžeme sdílením. 

V případě, že jste nalezli zvíře:

 Kontaktujte starostu obce, Městskou policii či nejbližší útulek. Je potřeba prověřit zda zvíře nemá mikročip. U psů je označení mikročipem povinné, u  jiných zvířat ne, ale to nevylučuje že mikročipem označeni nejsou.

Pokud máte zvíře zatím u sebe, zašlete Nám na výše uvedený email fotografie, pohlaví, datum a místo nálezu, pokud má identifikační známku, tak její číslo. 

Pokud zvíře není odchycené, opět je třeba informovat starostu obce, Městskou policii či nejbližší útulek. V případě, že si nevíte rady, Nás kontaktujte.

28.4.2024 NÁLEZ UVÁZANÉHO JORKŠÍRKA U Billy v Turnově

‼️Edit 29.4. Zatím se nám nepovedlo vypátrat majitele pejska, ani se nikdo neozval. Bohužel to vypadá, že spíše než zapomenutý, je odložený

Budeme velmi rádi, pokud někdo bude mít informace k původním majitelům, nebo si někdo všiml, kdo ho uvázal. Pokud se náš příspěvek dostane k tomu, kdo ho tam uvázal, budeme rádi, když se ozve, dozvíme se o pejskovi více a podepíše nám darovací smlouvu.

Snažíme se postupně obeslat veteriny i psí salony v okolí. V okolí mistá nálezu jsme vyvěsili letáčky.
Pokud se neozve majitel, budeme hledat nový domov.

Zatím dostal odčervení, čeká ho veterinární vyšetření, čipovaní, vakcinace a bylo by třeba vyřešit jeho bolavé zoubky. Zaleží na krevních testech. Dle výsledků podstoupí stomatologické ošetrení u nás, nebo bude nutné jej nechat provést novým majitelem.


Bojí se velkých psů, je zvyklý spíše na ženské, kočky neřeší, zbytek info ohledně pohavy teprve doplníme.

Pokud by byl někdo ochoten pomoci finančně, předem velmi děkujeme

2101684287/2010
—————
‼️Dnes 28.4.2024 se našel u Billy v Turnově uvazaný starší jorkšírek. Není kastrovaný, má kratší ocásek a špatné zoubky.

Stále doufáme, že pejsek byl pouze zapomenutý, a ne odložený.

Pokud mate info o majiteli, budeme rádi . Zatím je akutně umístěn v dočasné péči.

Srdcem-pro-psy@seznam.cz
773023018

AKTUÁLNÍ INFORMACE ZDE: https://www.pesweb.cz/cz/psi-k-adopci?objid=90092</p>  či na našich FB stránkách https://www.facebook.com/srdcempropsy</p>

21.2.2024 - bylo nalezeno cca 4-5 měsíční kotě

Mourek - koťátko z terminálu

21.2.2024 nám přišla žádost o pomoc s kočičkou, která se 2 či více dní pohybuje v Turnově na nádraží u terminálu.

Sice máme nyní všeho až nad hlavu, místo skoro žádné a na veterine mnoho nezaplacených účtu, ale jela jsem se po práci s dcerou podívat na místo, a situaci prověřit. Hledaly jsme asi 20 minut a nikde kočičku neviděly, odjely jsme pryč, že už ji snad někdo vzal do tepla. No nedalo mi to a vrátila jsem se s dcerou po chvíli znovu na místo a kočičku jsme již viděly po chvíli z auta. Než jsem zaparkovala tak do ni někdo kopl a dalším nohám se spíše vyhýbal a nevedel kam jít. Trochu se nás bal, ale po chvíli se nechal pohladit a později vzít do ruky. Vypadalo to, že má chvilkami trochu problém s rovnováhu, ale možná se jednalo o chvilkový stav ( budeme sledovat)

Čtečkou jsem mikročip nenačetla, rychlo prohlídka - kocourek, cca 4 měsíce starý. No a nechat ho tam prostě nešlo. Z jedné strany autobusy, z druhé koleje, někteří lidé hodní, jiní ne.. Vzala jsem ho do auta a začala přemýšlet, kam ho vlastně dáme :)

Zatím je provizorně umístěný v kleci , najedl se ( spíš přejedl :D ) napil se a je hodně spavý. O některé hračky již ale projevil zájem.

Zatím je až abnormálně klidný, hodný a mazlivý. Na nás syčel jen chvíli.

Dostal antiparazitalní pipetu, která funguje na vnější i vnitřní parazity . Zítra ho čeká veterinární prohlídka.

Postupně podstoupí testy na infekční onemocnění( koronavir, giardie,panlenkopenie,FeLV/FIV, mycoplasmu, chlamydie a herpes) .

Bude ho čekat vakcinace, čipování, kastrace a hlavně bude potřebovat super milující domov :)

Není to divoká kočka z venku. Bud má někde majitele, nebo ( což je za me více pravděpodobné, jelikož se drží přes dva dny na stejném místě ), ho tam někdo vyhodil.

Pokud by nám byl někdo ochoten pomoci finančně s náklady, předem velmi děkujeme. Každá koruna je pro nás velmi důležitá .

2101684287/2010 - transparentní účet u FIO

* Pokud znáte majitele, nebo v mourkovi poznavate své ztracené kotě - sepiste nám na e-mail ( srdcem-pro-psy@seznam.cz )vše, co by nám společně pomohlo ho identifikovat - povahu, barvu očí( nema je jedno barevné), napr. kde nemá rad hlazeni a jak na to reaguje, jmeno, datum narození, snášenlivost, poznávači znaménko, vše co vás napadne. Bobuzel, bez cipu se zvíře identifikuje špatne. Pokud se najde původní majitel a prokáže vlastnictví Mourka, bude po uhrazení nákladu za péči a veterinu vrácen původním majitelům :)

* Pokud by malému někdo chtěl poskytnout nový milující domov, prosím o zaslání vyplněného dotazníku na e-mail srdcem-pro-psy@seznam.cz

Dotazník naleznete zde - https://www.srdcem-pro-psy.cz/informace-k-adopci/


AKTUÁLNÍ INFORMACE ZDE : https://www.pesweb.cz/cz/kocky-k-adopci?objid=8920</p> či na našich FB stránkách https://www.facebook.com/srdcempropsy</p>

Nalezená morčata u Rychnova u Jablonce nad Nisou 2.4.2023

aktuální informace na našich FB stránkách v albu - odkaz níže 

https://www.facebook.com/media/set?vanity=srdcempropsy&set=a.217816977566780

V noci z 2.4. na 3.4. byla na poli u Rychnova nad Nisou. Pokud by měl někdo informace vedoucí k nalezení pachatele, budeme velmi rádi !! Dnes převzato 19 živých morčátek a 3 mrtvá miminka. Zítra ráno přebíráme další dvě, které se pani povedlo najít a odchytit. Mělo by tam být ještě jedno, ale to se zatím nepovedlo najít a chytit. Aktuální parta : 2 chlapečci - 700g 2 kojící maminky( u jedné není vyloučena znovu březost) 750g a 950g 5 pár dnů starých miminek - váha okolo 60g 3 cca týdenní miminka - váha okolo 116 g 1 cca 4 týdenní holčička - váha 228 g 3 březí samičky těsně před porodem - 1,1 kg, 950g, 750g 2 březí samičky - 750g Jednoho mimino jsme vzhledem ke zdravotnímu stavu uspali a nechali jít.. 3 březí holčičky jsme dnes předali pod Šanci zvířatům - za což děkujeme ❤️ V dočasné péči máme umístěné : 2 březí holčičky, 2 kluky , a dvě kojící holčičky s miminky Brzy nás bude čekat rozdělení miminek podle pohlaví, aby nedošlo k dalšímu zabřeznutí Dnes dostala část z nich pipety Stronghold - na všechny nezbylo, další část je objednána na zítra🙏🏻 Kluky bude čekat kastrace nejdříve z nich, holky postupně. Stále budeme rádi za pomoc s financováním veteriny a obecně nákladů kolem nich. 2101684287/2010 Take velmi uvítáme kvalitní seno, kvalitní krmivo, doplňky, vitaminy, zeleninu, podestylku - Asan/ dřevěnou drť ( měkké podestylky, ideálně ne piliny) , přepravky, klece, napáječky, misky,… Predem děkujeme